KPiQe-HF1Oq8AMv1Rrckf50stBA از سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

از سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

جام جهانی 2014 برزیل - از سیر تا پیاز جام جهانی 2014 برزیل
 
جام جهانی 2014 برزیل از 12 ژوئن 2014 آغاز خواهد شد و یک بار دیگر تب فوتبال ملی در سراسر جهان به اوج خود می‌رسد. جام جهانی 2014 با جام‌های جهانی قبلی تاحدودی تفاوت هایی دارد. این بار جام جهانی در مهد فوتبال (برزیل) برگزار می‌شود آن هم در قلب قاره آمریکا، جایی که هیچ تیم اروپایی نتوانسته در آنجا به قهرمانی جهان برسد. در آستانه قرعه کشی جام جهانی در زیر به زوایای مختلف این جام نگاه خواهیم کرد.
 
32 تیم کدام‌ها هستند؟

برزیل به عنوان میزبان پیش از این بدون حضور در بازی های انتخابی جام جهانی مجوز حضور در بیستمین دوره جام جهانی را بدست آورد. 32 تیم راه یافته به جام جهانی 2014 برزیل به این شرح است:

آسیا: ایران- کره‌جنوبی - ژاپن - استرالیا

آفریقا: نیجریه-ساحل‌عاج- کامرون- غنا- الجزایر

آمریکای‌جنوبی: برزیل(میزبان)- آرژانتین- کلمبیا- شیلی- اکوادور- اروگوئه

آمریکای شمالی و مرکزی: آمریکا- کاستاریکا - هندوراس- مکزیک

اروپا: بلژیک- ایتالیا- آلمان- انگلیس- اسپانیا- پرتغال-فرانسه- بوسنی - یونان- کرواسی- سوئیس- هلند - روسیه

گروه‌بندی:

فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا پیشتر اعلام کرده بود تنها رده‌بندی ماه اکتبر به عنوان ملاک فیفا برای انتخاب سرگروه‌های جام جهانی خواهد بود. این بدان معنا بود که کشورهای قدرتمندی چون هلند، فرانسه، انگلیس، ایتالیا جایی در ین سرگروه‌های جام جهانی ندارند و به همین خاطر احتمال اینکه در جام جهانی شاهد چند گروه مرگ یا بر عکس چند گروه آسان باشیم وجود دارد. تمام این حرف و حدیث‌ها و گمانه‌زنی‌ها روز 6 دسامبر (15 آذر) به پایان می‌رسد. جایی که قرعه‌کشی جام جهانی 2014 برگزار خواهد شد و 32 تیم راه یافته به جام جهانی حریفان خود را خواهد شناخت. هشت تیم برزیل (میزبان) – اسپانیا – اروگوئه - بلژیک – سوئیس – آلمان – آرژانتین و کلمبیا سرگروه ها‌ی جام جهانی هستند.

پخش تلویزیونی

ساعت بازی‌های پخش جام جهانی 2014 به گونه‌ای خواهد بود که باید برای تماشای آن تا پاسی از شب بیدار بمانیم. بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی در ساعت‌های 22:30 شب 1:30 صبح 2:30 صبح و 4:30 صبح به وقت ایران برگزار خواهد شد. یک بازی مرحله گروهی (بازی تیم سید 3 گروه چهار و تیم سید 4 گروه چهار) در ساعت 7:30 صبح برگزار خواهد شد.

بازی‌های مرحله دوم جام جهانی 2014 در ساعت‌های 22:30 شب و 2:30 بامداد به وقت ایران، بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی در ساعت 22:30 و 2:30 بامداد به وقت ایران، مرحله نیمه نهایی در ساعت 2:30 بامداد و بازی فینال در ساعت 1:30 بامداد به وقت ایران برگزار خواهد شد. جام جهانی 2014 برزیل از پنجشنبه 12 ژوئن در سائوپائولو آغاز خواهد شد. مرحله گروهی جام جهانی تا 27 ژوئن ادامه خواهد داشت. دور دوم جام جهانی از 28 ژوئن تا یک جولای برگزار خواهدشد، یعنی هر روز دو دیدار برگزار می‌شود. رقابت‌های یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 روزهای چهارم و پنجم جولای و مرحله نیمه نهایی در روزهای هشتم و نهم جولای برگزار خواهد شد و دیدار فینال جام جهانی 2014 نیز 13 جولای در ورزشگاه افسانه‌ای ماراکانا برگزار خواهد شد.

آیا برزیل امن است؟

ورزش 11

درصد جرم در کشور میزبان جام جهانی 2014 یکی از عوامل نگرانی برای هوادارانی است که برای دیدن بازی‌ها به برزیل سفر خواهند کرد. سرقت مسلحانه در ریودوژانیرو و دیگر شهرهای محروم برزیل عادی است. البته وزارت امور خارجه برزیل تضمین کرده است که با افزایش نیروهای امنیتی مشکلی برای علاقه‌مندان به فوتبال وجود نخواهد داشت. در خلال جام کنفدراسیون‌ها اعتراض مردم برزیل به هزینه‌ بالایی که دولت برزیل برای برگزاری جام جهانی پرداخته بازتاب گسترده ای داشت. حتی نتایج خوب برزیل نیز در جام کنفدراسیون‌ها باعث نشد تا اعتراض‌های مردم برزیل خاموش شود. در طول چند ماه گذشته اعتراض شدید مردم برزیل در شهرهای سائوپولو – ریودوژانیرو و فورتالزا باعث شده است تا بار دیگر نگرانی‌های زیادی در بین مسئولان برزیلی برای برقراری امنیت در طول جام جهانی به وجود آید. فاصله زیاد شهرهای میزبان جام جهانی 2014 با یکدیگر یکی دیگر از عوامل ایجاد نگرانی و سختی برای هواداران فوتبال و تماشاگران کشورهای اروپایی خواهد بود که به این فاصله مسافت عادت ندارند. برای مثال شهر ریو را در نظر بگیرید. از این شهر تا پورتو آلگره 1585 کیلومتر فاصله است.همچنین از شهر ریو تا سائوپائولو 444 کیلومتر و در پایان از شهر ریو تا فورتالزا 2618 کیلومتر فاصله است. علاوه بر مشکل مسافت باید به هزینه‌های سرسام‌آور در کشور برزیل نیز اشاره کرد. یک هتل سه ستاره در برزیل به طور تقریبی هر شب یک‌ میلیون و 700 هزار تومان هزینه خواهد داشت و با توجه به اینکه مرحله گروهی جام جهانی 12 روز طول خواهد کشید هزینه‌ای که یک هوادار فقط برای یک هتل باید پرداخت کند بیش از 20 میلیون تومان خواهد بود.

هزینه بلیت چقدر خواهد بود ؟

ورزش 11 - بلیت جام جهانی 2014 برزیل

برای گرفتن بلیت جام جهانی 2 راه وجود دارد. 1- بلیت‌های تیمی 2- بلیت‌های گروهی. بلیت‌های تیمی بلیت‌هایی هستند که هواداران فوتبال بلیت‌های یک تیم خاص در یک تورنمنت را خریداری می‌کنند و راه دوم بلیت گروهی است که در آن هواداران فوتبال بلیت‌های یک مرحله خاص گروهی، حذفی ، نیمه نهایی یا فینال را خریداری می‌کنند.

اگر می‌خواهید هر 3 دیدار تیم ملی ایران را در جام جهانی آن هم در بهترین قسمت ورزشگاه ببینید باید یک میلیون و 800 هزارتومان پرداخت کنید. البته برای قسمت‌های متوسط یک میلیون و سیصد هزار تومان و ارزان‌ترین آن نیز نهصد هزار تومان خواهد بود.

اما اگر دوست دارید که برای دیدن بازی‌های تیم‌های مختلف به جام جهانی بروید و از این رویداد بزرگ لذت ببرید قیمت‌ها به شرح زیر است:

قیمت‌ بلیت‌های دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 که بین برزیل و یک تیم که هنوز مشخص نشده بین 660 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان است. قیمت بلیت‌ها در مرحله گروهی کاهش خواهد داشت. ارزان‌ترین بلیت در مرحله گروهی 270 هزار تومان است. برای هوادارانی که می‌خواهند بازی‌های مرحله دوم را از نزدیک تماشا کنند قیمت بلیت‌ها از (330 هزار تومان تا 660 هزار تومان) یک چهارم نهایی (490 هزار تومان تا 990 هزار تومان) نیمه نهایی (820 هزار تومان تا 2 میلیون تومان ) و دیدار فینال (یک میلیون و 300 هزار تومان تا 3 میلیون تومان) خواهد بود. البته در صورتی که این بلیت‌ها به بازار سیاه برسد قطعا تا چند برابر خرید و فروش خواهد شد.

اولین مرحله خرید اینترنتی بلیت‌های جام جهانی از 5 نوامبر تا 28 نوامبر طول کشید. زمان‌های دیگر برای خرید بلیت‌های جام جهانی از 8 دسامبر تا 30 ژانویه، 28 فوریه تا یک آوریل و آخرین مرحله خرید اینترنتی بلیت‌های جام جهانی از 5 آوریل شروع خواهد شد و تا 13 جولای ادامه خواهد داشت.

جام جهانی

جام جهانی 2014 از دریچه اعداد

(0) : انگلیس تاکنون نتوانسته است برزیل را در جام جهانی شکست دهد.

(5): برزیل 5 بار تاکنون توانسته به قهرمانی در جام جهانی برسد. اولین بار 1958 و آخرین بار در سال 2002 بوده است که این تیم توانسته به قهرمانی برسد.

(7): تعداد عجایب طبیعی در کشور برزیل شامل جنگل آمازون، آبشار، ایگواگو و ذخایر طبیعی پانتانال است.

(12): جام جهانی 12 ژوئن 2014 آغاز می‌شود و بازی فینال در روز 13 جولای 2014 برگزار خواهد شد.

(18): قیمت یک پیتزای بزرگ در شهر سائوپائولو 18 پوند است.

(20): جام جهانی برزیل بیستمین دوره جام جهانی است.

(26): تعداد ایالت‌های برزیل در کنار ایالت برازیلیا که یک ایالت فدرال است.

(53): تعداد پروژه‌های نقلیه عمومی در شهرهای برزیل که شامل 15 سیستم اتوبوس‌های جدید است.

(617) پوند گرانقیمت‌ترین بلیت جام جهانی 2014 که مربوط به بهترین قسمت ورزشگاه در بازی فینال است.

(1762) مایل بیشترین مسافت بین شهرهای مانوس و پورتو آلگره در برزیل.

(103870) تعداد گونه‌های مختلف حیوانی که در برزیل یافت می‌شود.

(605191) تعداد بلیت‌های اختصاص یافته به شرکت‌های اقتصادی.

(1000000) تعداد اعتراض کنندگان به دولت برزیل در طول جام کنفدراسیون‌ها که تابستان برگزار شد.

(203) میلیون تعداد متقاضیان تهیه بلیت در 24 ساعت مرحله نخست خرید اینترنتی بلیت جام جهانی

(16) میلیون: تعداد جمعیت مردم برزیل که در فقر مطلق زندگی می‌کنند. برزیل 199 میلیون جمعیت دارد.

(48.6) میلیون پوند رقم انتقال نیمار ستاره برزیلی‌ها از سانتوس به بارسلونا

(92) میلیون: 92 میلیون از مردم برزیل با مشکل چاقی مواجه هستند که باعث شده است در بین صندلی‌های جام جهانی 2014 صندلی‌های سایز بزرگ نیز ایجاد شود.

(2) میلیارد پوند: مقدار هزینه سرمایه‌گذاری در 12 استادیوم جام جهانی.

آب و هوا چطور خواهد بود؟

برزیل پنجمین کشور بزرگ دنیاست که 3 منطقه آب و هوایی متفاوت دارد. به همین خاطر شرایط آب و هوایی در کشور برزیل به اینکه قرار است در کدام شهر تیمتان بازی کند بستگی دارد. در نظر بگیرید بین بواویستا در شمال برزیل با پورتو آلگره در جنوب 3 هزار مایل فاصله است و طبیعی است که در کشور برزیل شاهد آب و هوا و اقلیم گوناگون باشیم. جام جهانی در فصل زمستان در برزیل برگزار خواهد شد و به همین خاطر رطوبت هوا یک عامل اصلی برای تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی خواهد بود.

آشنایی با شهرهای جام جهانی

برازیلیا

ورزش 11 -  شهر برازیلیا

استان: پایتخت مرکزی برزیل

ورزشگاه: ناسیونال مانه گارنیشا

ظرفیت ورزشگاه: 72 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 7 بازی

آب و هوا: گرمسیری

دمای احتمالی در زمان جام جهانی: 25 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: برازیلیا شهر اداری در برزیل است که ساختمان دولت برزیل در آنجا قرار دارد. خیلی از ساختمان‌های دولت برزیل را در این شهر اوسکار نیمه یور مهندس مشهوری که سال گذشته درگذشت طراحی کرده است.

بلوهوریزانته

ورزش 11 -  شهر بلوهوریزانته

مرکز: میناس گرایس

ورزشگاه: مینه‌رائو

ظرفیت: 65 هزار نفر

بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: گرمسیری

دمای این شهر در زمان جام جهانی: 25 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: این شهر مرکز کلوپ‌های شبانه و کیوسک‌های فروش نوشیدنی‌های مختلف است که باعث شده لقب این شهر capital pub باشد.

کوئیبا

ورزش 11 -  کوئیبا

مرکز: ماتو گروسو

ورزشگاه: آره‌نا پانتانال

ظرفیت ورزشگاه: 44 هزار نفر

بازی در این ورزشگاه: 4 بازی

آب و هوا: گرم و مرطوب

دمای هوا در زمان جام جهانی: 30 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: پانتانال بزرگ‌ترین منطقه باتلاقی جهان است که باعث شده اسم ورزشگاه نیز به همین نام باشد. گونه‌های حیوانی و گیاهی منحصر به فردی در این منطقه است.

کوریتیبا

ورزش 11 -  کوریتیبا

مرکز: پارانا

ورزشگاه: بائیکسادا

ظرفیت ورزشگاه: 41 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 4 بازی

آب و هوا: نیمه گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 18 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: این شهر زمانی هدف مستثمران اروپایی بود. هنوز هم جمعیت بالایی اروپایی به خصوص از ریشه آلمانی در این شهر زندگی می‌کنند.

ناتال

ورزش 11 -  ناتال

مرکز: ریو گرانده

ورزشگاه: آره‌نا داس‌دوناس

ظرفیت ورزشگاه: 42 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 4 بازی

آب و هوا: شرجی

دمای هوا در زمان جام جهانی: 28 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: دریای این شهر یکی از گرم‌ترین و آرام‌ترین دریاهای آتلانتیک است. این شهر ساحلی یکی از مقاصد گردشگران است.

فورتالزا

ورزش 11 -  فورتالزا

مرکز: سیارا

ورزشگاه: کاستلائو

ظرفیت ورزشگاه: 64 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: معتدل و گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 30 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز:یکی از شهر‌های ساحلی که شن‌های ریز آن یکی از مهمترین ویژگی‌های آن است.

مانائوس

ورزش 11 -  مانائوس

مرکز: آمازوناس

ورزشگاه: آره‌نا آمازونیا

ظرفیت ورزشگاه: 44 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 4 بازی

آب و هوا: گرم و مرطوب

دمای هوا در زمان جام جهانی: 31 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: در مرکز جنگل آمازون می توان شرایط بسیار خوب آب و هوایی را مشاهده کرد.

پورتو آلگره

ورزش 11 - پورتو آلگره

مرکز: ریو گرانده

ورزشگاه: بیرا ریو

ظرفیت ورزشگاه: 50 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 5 بازی

آب و هوا: نیمه گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 19 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: منطقه گائوچو برزیل به خاطر مردم مهمانپذیر خود در بین شهرهای برزیل معروف است.

سائوپائولو

ورزش 11 - سائوپائولو

مرکز: سائوپائولو

ورزشگاه: آره‌نا کورینتیانس

ظرفیت ورزشگاه: 65 هزارنفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 22 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: بزرگترین شهر آمریکای جنوبی به خاطر داشتن رستوران‌های بزرگ و ساختمان‌های مدرن مشهور است.

رسیفه

ورزش 11 - رسیفه

مرکز: پرنامبوچو

ورزشگاه: آره‌نا پرنامبوچو

ظرفیت ورزشگاه: 46 هزارنفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 5 بازی

آب و هوا: گرم و مرطوب

دمای هوا در زمان جام جهانی: 27 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: رسیفه به خاطر داشتن رود‌خانه‌ها و پل‌های زیادی که دارد به "ونیز برزیل" معروف است.

ریو دوژانیرو

ورزش 11 - ریو دوژانیرو

مرکز: پرنامبوچو

ورزشگاه: ماراکانا

ظرفیت ورزشگاه: 73 هزارنفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 7 بازی

آب و هوا: گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 25 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: مظهر کشور برزیل به خاطر داشتن تندیس مسیح، کوهستان‌های معروف و ساحل کوپاکابانا معروف است.

سالوادور

ورزش 11 - سالوادور

مرکز: باهیا

ورزشگاه: فونته نوا

ظرفیت ورزشگاه: 52 هزارنفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: استوایی باران‌خیز

دمای هوا در زمان جام جهانی: 26 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: اولین پایتخت برزیل، سالوادور به خاطر موزیک و غذا در برزیل بسیار معروف است. هر دوی اینها از تجارت بردگان از آفریقا تاثیر گرفته‌اند.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


برچسب‌ها: همه چیز راجه به جام جهانی 2014 برزیل, تیم های حاضر در جام جهانی, قرعه کشی جام جهانی, شهرهای میزبان جام جهانی, ,

.:: آخرین مطالب ::.

» <-PostTitle-> ( <-PostDate-> )